32,2206$% -0.08
34,7265€% 0.11
40,3635£% 0.11
2.396,93%0,17
3.923,00%-0,58
1976398฿%-1.15387
FRANKENTHAL/MEHMET ÇALAY-Rheinland Pfalz eyaletinin Frankenthal şehrinde hafta sonu ikinci dünya savaşında hayatlarını kaybedenler resmi kurum ve kuruluşların temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Programa Frankenthal Büyükşehir belediye başkanı Martin Hebich, Belediye başkanı Bernd Knöppel, belediye encümeni Bernd Laidig, Ludwigshafen mezarlıklardan sorumlu müdür ve Frankenthal CDU meclis üyesi Gabriele Bindert, Frankenthal uyum meclisi üyesi IGMG RNS Bölgesi basın yayın başkanı ve Frankenthal hicret cami dışilişkiler sorumlusu Mehmet Çalay, Polis ve itfaye yetkilileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Program Frankenthal Büyükşehir belediye başkanının açılış konuşması ile başladı. Hebich hiçbir zaman savaşların olmamasından yana olduklarını ama malesef dünyada hala savaşların olduğunu ifade ederek süren savaşlarında biran önce sona ermesini ümit ettiklerini söyledi ve ikinci dünya savaşında ülkeleri için hayatlarını kaybedenleri minnetle andıklarını ve hiçbir zaman unutmayacaklarını söyledi.
Programda ayrıca öğrenciler anlatımlı konuşmalar yaptılar. Program müzik orkestrasının gösterileriyle son buldu.
Dünya Türk İşadamlarının Kalbi Amsterdam’da Attı