32,2206$% -0.08
34,7265€% 0.11
40,3635£% 0.11
2.396,93%0,17
3.923,00%-0,58
1976398฿%-1.15387
MEHMET KARACA/MÜNIH-Üç nesilden bu yana ülkemizden gelen vatandaşlarımıza istihdam sağlayan ve bir dünya markası haline gelmesinde Türk işçi ve çalışanlarının büyük emeği var.
Büyükelçi Başar Şen, BMW Münih tedislerine başarılı bir ziyaret gerçekleştirdi.
Nürnberg Başkonsolosu Fatma Taşan Cebeci, Münih Başkonsolosluğu Ticaret Ataşesi Recep Aslan ve Muavin Konsolosumuz Nazan Deniz’in de yer aldı.
Münih Başkonsolosu Sualp Erdoğan yaptığı açıklamada; “Ziyaretin hazırlanmasında destek veren BMW Protokol Birimi Yetkilisi Kerstin Renner, İşçi Temsilcisi Erol Akbulut ve bizleri güleryüzle karşılayan Türk çalışanlara teşekkür ederiz.
Ziyaretimizde bizlere eşlik eden ve sorularımızı içtenlikle yanıtlayan BMW Genel İşçi Konseyi Başkanı Dr. Martin Kimmich ile Julia Fromm’a teşekkür eder, BMW’nin her bölümünde görev almış ve almakta olan Türk çalışanlarımızla gurur duyduğumuzu vurgularız”
Depremzedeler Hanau Markplatz Grimm Kardeşler anıtı önünde anıldı